★★★★★ 4.3 71 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by k13-begegnungen.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • VERSATILE MEASUREMENTS: Digital Multimeter accurately measures up to 600V AC/DC voltage, 10A DC current, and 2 ohm resistance, offering precise readings for various electrical tasks
  • DUAL-RANGE VOLTAGE DETECTION: Voltage Tester NCVT3P detects from 12 to 1000V AC or 70 to 1000V AC, accommodating a wide range of low-voltage and standard voltage applications
  • ACCURATE AND WIDE-RANGE TESTING: ET45 tests AC voltages from 28V to 240V AC and DC voltages from 32V to 330V, covering commonly used residential voltages for reliable testing
UPC 092644693403
Color Multi
Model MM320KIT
Brand Name KLEIN TOOLS
Item Width 3.12 Inches
Style Name Multimeter and Receptacle Tester Kit
Unit Count 1.0 Count
Item Length 6.39 Inches
Item Weight 1.6 Pounds
Manufacturer Klein Tools
Power Source Battery Powered
Item Type Name Multimeters
Item Dimensions 12.4 x 7.91 x 2.24 inches
Measurement Type Multimeter
Specification Met CE, ETL, NIST, RoHS, UL
Included Components MM320 Manual Ranging Digital Multimeter, ET45 AC/DC Voltage Tester
Warranty Description Please refer to attached warranty document for information
Upper Temperature Rating 60 Degrees Celsius
Maximum Operating Voltage 1000 Volts
Minimum Operating Voltage 12 Volts
Global Trade Identification Number 00092644693403
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
71 ratings | 29 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (57)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (7)