Lenovo ThinkPad T470 20HD006FUS 14" Touchscreen LCD Notebook - Intel Core i7 (7th Gen) i7-7600U Dual-core (2 Core) 2.80 GHz - 8 GB DDR4 SDRAM - 256 GB SSD - Windows 10 Pro 64-bit - 1920 x 1080 -
★★★★★ 4.7 71 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by k13-begegnungen.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Tab 4 10 Plus LTE Tablet, Qualcomm Snapdragon 625, 2.0GHz Octa-core Processor, 10 in FHD IPS Display, 2 GB Memory, 16GB EMMC, WIFI AC Dual-Band, 5MP Front + 8MP Rear Cameras, Dolby Atmos Audio, 7000mAh Battery, Android 7.1, 1 Year Depot
  • Brand Lenovo,Model 20HD006FUS
  • Product Type: Notebook,Processor Manufacturer: Intel,Processor Type: Core i7,Processor Generation: 7th Gen,Processor Model: i7-7600U,Processor Speed: 2.80 GHz,Processor Core: Dual-core (2 Core),
  • Standard Memory: 8 GB,Memory Technology: DDR4 SDRAM,Solid State Drive Capacity: 256 GB,Optical Drive Type: No,Screen Size: 14",Display Screen Type: LCD,Display Screen Technology: In-plane Switching (IPS) Technology,Screen Resolution: 1920 x 1080,Touchscreen: Yes,
UPC 192076997459
Brand Lenovo
Voltage 3.6 Volts
RAM Type Unknown
Model Name LENOVO
Model Year 2017
Resolution 1080p
Form Factor Notebook
Screen Size 14 Inches
Display Type Touchscreen
Manufacturer Lenovo Group Limited
Model Number 20HD006FUS
Control Method Touch
Processor Brand Intel
Processor Count 2
Processor Speed 2.4 GHz
Video Processor Intel
CPU Model Number Core i7-7600U
Operating System Windows 10 Pro
Processor Series Intel Core i7
Bluetooth support Yes
Native Resolution 1920 x 1080 pixels
Camera Description Front
Display Technology LCD
Hardware Interface USB
Wireless Technology Bluetooth, NFC, Wi-Fi
Graphics Coprocessor Intel HD Graphics 620
Graphics Description Integrated
HumanInterface Input Touchscreen
RAM Memory Installed 8 GB
Wireless Compability 802.11ac
Hard Disk Description SSD
RAM Memory Technology DDR4
Connectivity Technology Bluetooth, Ethernet, HDMI, NFC, USB
Front Photo Sensor Resolution 5 MP
LithiumBattery Energy Content 62 Watt Hours
External Testing Certification Energy Star
Item Dimensions L x W x Thickness 8.94"L x 12.95"W x 0.7"Th
Automatic Backup Software Included Windows 1 Professional
Global Trade Identification Number 00192076997459
Other Special Features of the Product Speakers
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
71 ratings | 29 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (61)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (7)